Wycieczka do Oświęcimia

20 kwietnia 2010 r. klasy III gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Oświęcimia. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie obozu zagłady Auschwitz Birkenau oraz uwrażliwienie uczniów na martyrologię Polaków i innych narodów podczas II wojny światowej. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 7:00 zbiórką pod budynkiem Publicznego Gimnazjum w Uszwi. Pierwszy postój odbył się w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego oraz przespacerowania się dróżkami kalwaryjskimi. Kolejnym punktem programu wycieczki były Wadowice. Uczniowie zwiedzili Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny oraz dom rodzinny papieża Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie uczniowie obejrzeli film na temat obozu Auschwitz, będący bardzo dobrym wprowadzeniem. Później, wraz z panią przewodnik, zwiedziliśmy obóz Auschwitz oraz obóz w Brzezince.

{gallery}aktualnosci/2009_2010/oswiecim{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2009/2010 Wycieczka do Oświęcimia