×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

"Śpiewajmy kolędę Jezusowi dziś"

Pod takim hasłem w Publicznym Gimnazjum w Uszwi odbył się poranek wigilijny. Tradycją szkoły jest coroczne spotkanie nauczycieli, uczniów i ich rodziców przy świątecznym stole. Wspólne kolędowanie, tradycyjne potrawy i wzajemne składanie życzeń integrują społeczność naszej szkoły.


{gallery}aktualnosci/2004_2005/wigilia_2004/1{/gallery}

 

Każdego roku poranek rozpoczyna się inscenizacją przedstawiającą narodziny Dzieciątka. W tym roku myślą przewodnią były: solidarność z ludźmi samotnymi, bezradnymi i tolerancja wobec innych nacji, wyznań i poglądów. Istotą świąt jest jednoczenie się wszystkich ludzi przy wigilijnym stole. Tą inscenizacją chcieliśmy zwrócić uwagę na głębię Narodzenia Pańskiego, która zasadza się nie tylko w przedświątecznych zakupach i porządkach, ale przede wszystkim w dostrzeganiu drugiego człowieka i jego problemów. Atmosferę dopełniała okolicznościowa dekoracja w postaci witraży ze świątecznymi motywami, obrazy przedstawiające sceny biblijne i szopka otoczona choinkami. Wymowę inscenizacji podkreślały świece Caritasu "wigilijne dzieło pomocy dzieciom".

 

{gallery}aktualnosci/2004_2005/wigilia_2004/2{/gallery}

 

Inscenizację przygotowali uczniowie klasy Ia pod kierunkiem Lukrecji Chochlińskiej i Doroty Muchy. Kolędy tradycyjne i współczesne śpiewały uczennice klas I-III.

 

{gallery}aktualnosci/2004_2005/wigilia_2004/3{/gallery}

zobacz więcej

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2004/2005 "Śpiewajmy kolędę Jezusowi dziś"