Wycieczka do Warszawy

W dniach 27.11.-28.11.2012 roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez firmę MARK - TRAVEL z Bochni. W ciągu dwóch dni zwiedziliśmy:

- Łazienki – Pałac na Wodzie, Stara Pomarańczarnia i Pałac Myślewicki;

- Stare Miasto (mury obronne, Barbakan, Katedra, Rynek);

- Krakowskie Przedmieście (m.in. Pomnik B. Prusa, Kardynała Wyszyńskiego, Mickiewicza i Pałac Prezydencki);

- Pawiak;

- Powązki – cmentarz, na którym pochowani zostali wybitni naukowcy, żołnierze, sportowcy, politycy oraz część ofiar katastrofy smoleńskiej;

- Zamek Królewski;

- Plac Teatralny;

- Grób Nieznanego Żołnierza – obejrzeliśmy zmianę warty;

- Ogród Saski;

- Stadion Narodowy – z zewnątrz;

- Złote Tarasy;

- Interaktywne Muzeum F. Chopina;

Odbyliśmy przejażdżkę Al. Ujazdowskimi i Nowym Światem.

Zwiedzanie Warszawy w towarzystwie wspaniałego przewodnika było wspaniałą lekcją historii nie tylko miasta Warszawy, zwiedzanych obiektów, ale również naszej Ojczyzny.

Duże wrażenie zrobiła na nas wizyta w Sejmie, gdzie poznaliśmy historię naszego parlamentu, jego funkcjonowanie oraz spotkaliśmy znanych polityków.

Największą atrakcją był pobyt w Centrum Kopernika, które rozbudzało w nas ciekawość poznania świata. Atrakcjom jakie Centrum oferuje nie było końca. Wszędzie chcieliśmy być i wszystkiego dotknąć. Niektórym uczniom spodobał się symulator trzęsienia ziemi oraz model ludzkiego szkieletu kostnego na rowerze.

Do domu wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i wzbogaceni nową wiedzą i doświadczeniem.

{gallery}aktualnosci/2012_2013/wycieczka_warszawa{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2012/2013 Wycieczka do Warszawy