×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Poznajcie skarby naszych sąsiadów

Prezentacja projektu edukacyjnego „Poznajcie skarby naszych sąsiadów” odbyła się 13.01.2016r. Była to okazja do publicznego przedstawienia rezultatów projektu i sposób na podsumowanie pracy w projekcie uczniów klasy II. 14.01.2016 r. wyniki naszej kilkumiesięcznej pracy przedstawiliśmy naszym rodzicom.

Celem podjętego przez nas projektu było między innymi:

- zapoznanie z historią okolic wsi Uszew,

- poznanie i zaprezentowanie najpiękniejszych miejsc w Szczepanowie, Czchowie i Nowym Wiśniczu,

- rozwijanie pasji i zainteresowań związanych z kulturą, historią, przyrodą oraz społeczeństwem odwiedzanych miejscowości,

- nauka wyszukiwania materiałów, weryfikacji źródeł i współpracy w grupie,

- zaprojektowanie i wykonanie makiet poznanych zabytków,

- nauka poprzez zabawę.

Na początku przeprowadziliśmy ankietę wśród uczniów gimnazjum, która pozwoliła nam zorientować się jaki jest poziom znajomości miejscowości przez nas odwiedzanych.

Na miejsce naszej pierwszej wycieczki wybraliśmy Szczepanów. Postanowiliśmy tam dotrzeć pieszo. Trasa naszego rajdu prowadziła przez Brzesko i las Szczepanowski. Po drodze podziwialiśmy przyrodę oraz nową infrastrukturę drogową(autostrada) i kolejową( wiadukty i torowiska po których niedługo ma jeździć sławne Pendolino).

Przy realizacji projektu pracowaliśmy w trzech zespołach zadaniowych. Każda z grup oprócz gromadzenia informacji z różnych źródeł miała również za zadanie wykonanie makiety zabytku związanego z odwiedzanymi miejscowością.

Następną miejscowością był Nowy Wiśnicz. Pieszo dotarliśmy do Poręby Spytkowskiej, a tam skorzystaliśmy z komunikacji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od domu Jana Matejki, następnie obejrzeliśmy pozostałości po klasztorze, gdzie obecnie znajduje się więzienie. Kilka godzin zwiedzaliśmy piękny zamek Lubomirskich i na koniec wróciliśmy na miejski rynek.

Trzecią miejscowością o której chcemy opowiedzieć jest Czchów. Przy gromadzeniu informacji korzystaliśmy przede wszystkim z internetu, prasy a także wspomnień z indywidualnych wycieczek w czasie wakacji.

Zgromadzone informacje przedstawiliśmy za pomocą plansz, wykresów i prezentacji multimedialnych. Na koniec przygotowaliśmy krótką inscenizację do której inspiracją była historia świętego Stanisława.

W realizację projektu „Skarby naszych sąsiadów” włożyliśmy sporo czasu i pracy. Nie jesteśmy jednak w tak krótkim czasie, jakim dysponujemy opowiedzieć o wszystkim, czego dokonaliśmy. Najlepiej świadczą o tym wyeksponowane prace: makiety, szkice i pejzaże, projekty herbów oraz wystawa fotografii.

Dzięki działaniom naszego projektu uświadomiliśmy sobie piękno naszych bliskich okolic. Nabyliśmy świadomość tego z czym możemy się spotkać w sąsiednich miejscowościach, co możemy zaoferować gościom i turystom, którzy chcieliby zwiedzać nasze okolice w przyszłości.

{gallery}aktualnosci/2015_2016/prezentacja_projektu{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Poznajcie skarby naszych sąsiadów