×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Rocznica zbrodni katyńskiej

8 kwietnia uczestniczyliśmy w akademii „Prawda i pamięć” upamiętniającej 76. rocznicę zbrodni katyńskiej.  Montaż słowno - muzyczny zaprezentowany przez uczniów klasy I przybliżył tragiczny los prawie 25 tys. polskich oficerów,  funkcjonariuszy policji państwowej, pracowników wywiadu i sądownictwa zamordowanych w 1940 r. z rozkazu Stalina strzałem w tył głowy. W części artystycznej zostały przywołane m.in. fakty  z życia polskich jeńców oraz ich przeżycia zapisane w listach.

{gallery}aktualnosci/2015_2016/katyn{/gallery}

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Rocznica zbrodni katyńskiej