×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Młodzi Przedsiębiorczy jadą do Warszawy

Od początku roku szkolnego grupa uczniów klasy II pod kierunkiem pani Doroty Muchy pracuje w zespole Myślę, więc działam w ramach projektu Młodzi Przedsiębiorczy przygotowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie spotykają się co tydzień i opracowują zadania z zakresu przedsiębiorczości. W I etapie młodzież poznawała pojęcia z zakresu bankowości i rynku, projektowała różne działania, wirtualnie inwestowała. II etap to planowanie działalności gospodarczej. Uczniowie najpierw zapoznali się z zasadami prowadzenia przedsiębiorstwa, potem zaplanowali gospodarstwo agroturystyczne, przeprowadzili badania rynku i opracowali wyniki. Następnie zastanawiali się nad szczegółami działalności: jakie produkty i usługi będą sprzedawać, w jakich cenach i co zrobić, aby być konkurencyjnym na rynku lokalnym. Ważną sprawą była też reklama przedsięwzięcia.

Wszystkie zajęcia odbywały się metodami aktywizującymi. Uczniowie pracowali systematycznie i kreatywnie, co podkreślała nasza opiekunka z CEO. Nasze działania zostały docenione i w nagrodę jako jeden z dziesięciu najlepszych zespołów spośród 370 uczestniczących w programie zostaliśmy zaproszeni do siedziby Narodowego Banku Polskiego w Warszawie na uroczystą galę podsumowującą cały rok pracy.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie pomoże uczestnikom zespołu lepiej odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.

{gallery}aktualnosci/2015_2016/mlodzi_przedsiebiorczy_warszawa{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Młodzi Przedsiębiorczy jadą do Warszawy