×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Gra terenowa Z kroniki sportowej Uszwi

8 czerwca w Publicznym Gimnazjum w Uszwi po raz drugi została przeprowadzona gra terenowa Z kroniki sportowej Uszwiw której wzięli udział uczniowie gimnazjum, przedstawiciele rodziców i społeczności lokalnej. Naszymi Gośćmi byli: wójt gminy Gnojnik Pan Sławomir Paterek, sołtys Uszwi Pan Stanisław Cebula, dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Bogumiła Jagielska, dyrektor Przedszkola w Uszwi Pani Janina Kolarz  oraz rodzice – Panie: Dorota Kowalczyk, Barbara Bielecka, Bożena Klecka, Agnieszka Bergel, Katarzyna Kuc i Małgorzata Tasior. W zmaganiach wzięła też udział Pani Barbara Kondziołka – dyrektor naszego gimnazjum. Główne cele gryZ kroniki sportowej Uszwi to przede wszystkim: przypomnienie dawnych gier i zabaw, integracja społeczności lokalnej, rozwijanie: umiejętności współpracy, koleżeństwa, wytrwałości, logicznego, a zarazem twórczego myślenia, sprawności fizycznej, kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu, zwiedzanie Uszwi . W tym roku gra oparta była na formach spędzania wolnego czasu przez naszych rodziców i dziadków. Członkowie grupy projektowej pracującej w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej przeprowadzili badania wśród mieszkańców Uszwi i Zawady Uszewskiej na temat ulubionych gier i zabaw. Następnie opracowali wyniki ankiety i wykorzystali w grze najpopularniejsze formy. Uczestnicy zostali podzieleni na 6 drużyn. Każdy zespół otrzymał kartę gry i po kolei musiał zaliczać zadania u agentów rozsianych w różnych punktach Uszwi i Zawady Uszewskiej. Każda ekipa miała inną trasę. Po wykonaniu zadania drużyny otrzymywały koperty ze wskazówkami jak dojść do kolejnego punktu. Uczestnicy mieli możliwość podszkolić język angielski, gdyż wskazówki opracowane przez zespół projektowy zostały przetłumaczone właśnie na ten język przez panią Agatę Zaczyńską. Było 12 poleceń. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki i zagadki, jeździli slalomem na rowerze, grali w chińczyka, warcaby, wojnę, kalambury, ciepło - zimno i klasy, skakali w gumę, a na koniec grali w dwa ognie. Uczniowie III klasy zaprezentowali 2 scenki o przygotowaniach do Euro 2016, którymi rozpoczęli i zakończyli zmagania uczestników gry. W rolę trenera Nawałki wcielił się Konrad Rams, Lewandowskiego grał Dominik Bober. Pozostali piłkarze to: Kamil Kaźmierczyk, Kacper Kotarba, Bartosz Gajewski i Dominik Rzepecki. Naszych piłkarzy fantastycznie dopingowały cheerleaderki z klas I i II. Zespoły wspaniale poradziły sobie z poszczególnymi zadaniami. Po podsumowaniu gry wszyscy usiedli w altance przy grillowanej kiełbasce ufundowanej przez Radę Rodziców Organizatorami gry byli: pani  Dorota Mucha oraz uczennice: Natalia Rojek, Kornelia Warkocz, Natalia Golec, Klaudia Jaroszek, Magdalena Kałuża, Wiktoria Wąs, Katarzyna Pabian, Karolina Kuc i Kamila Wyczesana. W przeprowadzenie gry zaangażowali się wszyscy nauczyciele i pracownicy gimnazjum, a także mieszkańcy Uszwi, którzy udostępnili nam swoje ogrody jako bazy. Były to Panie:  Zofia Kieca, Danuta Rojek, Grażyna Warkocz, Aneta Rams, Iwona Kałuża, Elżbieta Babrajoraz Marzena Zając. Pomoc okazała nam również Pani Monika Kornaś, która gościła zespoły w bibliotece. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i okazaną pomoc. {gallery}aktualnosci/2015_2016/gra_terenowa{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2015/2016 Gra terenowa Z kroniki sportowej Uszwi