Metoda projektu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie

Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas drugich przygotowali projekt „Mniejszości narodowe w Polsce”. Najpierw uczniowie podzielili się na grupy i wybrali mniejszość narodową lub etniczną, która jest najliczniejsza w Polsce. Potem przez 3 tygodnie pracowali: podzielili się działaniami, realizowali przydzielone zadania, przygotowali się do prezentacji.
Gdy nadszedł czas prezentacji, przedstawili na lekcji efekty swojej pracy. Dzięki temu lepiej poznaliśmy historię, tradycje i różne ciekawostki z życia Żydów, Romów, Włochów, Niemców.
Na wyróżnienie zasłużyła grupa w składzie: Dawid Bober, Karolina Cichostępska, Małgorzata Franczyk oraz Karol Wąs. Uczniowie przygotowali scenkę przedstawiającą zaślubiny Romów, przekazali wiele informacji i ciekawostek o tej mniejszości etnicznej, przeprowadzili wśród mieszkańców Uszwi ankiety na temat znajomości obyczajów romskich a jej wyniki przedstawili na wykresach i diagramach, częstowali kołaczem, zaprezentowali cygańską muzykę. Prezentacja była dopięta na ostatni guzik, co zostało nagrodzone ocenami celującymi.

{gallery}aktualnosci/2011_2012/wos{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2011/2012 Metoda projektu na lekcjach wiedzy o społeczeństwie