Otwarty umysł, otwarty świat

Od 1 lutego 2011 roku w naszym gimnazjum zaczęliśmy realizację zadań zawartych w projekcie współfinansowanym ze środków europejskich -

„Otwarty umysł, otwarty świat”.

Istota projektu zasadza się na wyrównywaniu szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej oraz równości płci. W związku z tym zaplanowaliśmy szereg zajęć wyrównawczych (z matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii, języka angielskiego i niemieckiego), kompensacyjnych (opieka pedagoga nad uczniami mającymi problemy w nauce), profilaktycznych (warsztaty kształtujące postawy asertywne) oraz z zakresu doradztwa zawodowego (szkolne koło przedsiębiorców). Chcemy też rozwijać zainteresowania naszych uczniów poprzez udział w zajęciach koła teatralnego. Powyższe zajęcia adresowane są do konkretnych uczniów.

Zaplanowaliśmy też ciekawe wyjazdy: w kwietniu do filharmonii w Krakowie a w październiku do teatru. Jednak największą atrakcją jest 7-dniowy obóz językowy nad morzem. Wycieczki zaplanowane są dla wszystkich uczniów szkoły.

Dzięki realizacji projektu wzbogaci się zaplecze naszej szkoły. Zaplanowaliśmy zakup mikroskopu, kserokopiarki i tablicy interaktywnej.

Mamy nadzieję, że realizacja wszystkich zadań projektu przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy i umiejętności uczniów oraz wdroży ich do odbioru dzieł kultury.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum EFS 2010/2012 Otwarty umysł, otwarty świat