Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Apel pamięci

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Apel pamięci

23 września uczciliśmy ofiary II wojny światowej. Okolicznościowy apel odbył się tradycyjnie przy tablicy pamiątkowej w lesie Grabaliny, poświęconej pamięci zamordowanej przez żandarmerię niemiecką żydowskiej rodziny Goldbergerów oraz mieszkańca Uszwi Wojciecha Kotfisa. Montaż słowno-muzyczny połączony z apelem poległych zaprezentowali uczniowie klas II i III. Wiersze wojenne i piosenki żołnierskie wprowadziły nas w nastrój tragicznych wydarzeń najokrutniejszej z wojen, która pochłonęła 6 milionów ludzkich istnień.

 

Naszym obowiązkiem jest zachować pamięć o tym trudnym okresie w historii Polski i świata oraz o tych, którzy stanęli w obronie najważniejszych wartości: niepodległości, wolności i godności człowieka.

 

zobacz więcej