Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Pierwsza pomoc

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Pierwsza pomoc

Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy trzeciej uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Kilka lekcji teoretycznych zostało uzupełnionych ćwiczeniami praktycznymi, na których uczniowie demonstrowali zasady pomocy osobom poszkodowanym. Ćwiczenia obejmowały: pozycję boczną bezpieczną, pomoc w zadławieniach, zakładanie opasek uciskowych, bandażowanie, pomoc przy zatruciach, oparzeniach i odmrożeniach. Młodzież demonstrowała też sposób resuscytacji – wykorzystano do tego celu fantoma.

Wiedza o zasadach udzielania pierwszej pomocy jest niezbędna – nigdy nie wiadomo, kiedy może nam być potrzebna.