Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Kultura rycerska średniowiecza

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Kultura rycerska średniowiecza

19 marca uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w prezentacji przybliżającej kulturę rycerską średniowiecza. Ciekawy sposób opowiadania, pokaz różnego rodzaju broni od mieczy po topory, zbroje rycerskie  wzbudziły zainteresowanie gimnazjalistów. Dominik Kowalczyk z kl. IIb  był pasowany na rycerza. Nikodemowi Miterze z kl. IIIb, jako jedynemu z wielu ochotników, udało się utrzymać czternastokilogramowy miecz i w nagrodę mógł stoczyć pojedynek z Krzyżakiem. Pod koniec prezentacji wszyscy zainteresowani mieli okazję z bliska obejrzeć średniowieczne narzędzia walki.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2012/2013 Kultura rycerska średniowiecza