Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Lekcja w Urzędzie Marszałkowskim

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Lekcja w Urzędzie Marszałkowskim

7 października uczniowie gimnazjum wzięli udział w lekcji samorządowej zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w Krakowie. Zajęcia poprowadził dziennikarz radia Kraków pan Jacek Bańka. Prowadzący w przystępny sposób opowiedział o zadaniach samorządu wojewódzkiego, zwrócił uwagę na walory naszego województwa oraz zapoznał gimnazjalistów z pracą radnych wojewódzkich. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w symulacji głosowania nad projektem zakupu dla wszystkich uczniów laptopów.

Potem wszyscy zostali zaproszeni na degustację potraw regionalnych. Były obwarzanki, drożdżówki, oscypki, kiełbasy lisieckie, sernik oraz jabłka łąckie.

Na zakończenie naszej wyprawy zwiedziliśmy pałac i ogród Czapskich.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 Lekcja w Urzędzie Marszałkowskim