Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klasy I pod opieką p. Doroty Muchy i ks. Wojciecha Wątroby przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na akademię zaprosiliśmy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej, aby wspólnie posłuchać, jak powstawała ta nowoczesna ustawa. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja. Wprowadziła pojęcie narodu obejmujące nie tylko szlachtę, ale też mieszczan i chłopów. Sejm Czteroletni uregulował w niej zakres działania władz państwowych, a także prawa i obowiązki obywateli. Recytacja uczniów przeplatana była patriotycznymi pieśniami. Klaudia i Kornelia Warkocz przygotowały też prezentację, która obrazowała tekst.

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2014/2015 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja