Wycieczka do Niepołomic

Wycieczka do Niepołomic

30 listopada uczniowie klasy Ib pod opieką pań Doroty Muchy i Marty Kępy pojechali na wycieczkę do obserwatorium astronomicznego w Niepołomicach. Najpierw zwiedzili centrum miasta i zamek oraz wysłuchali informacji o historii i legendach związanych z powstaniem tego miasta. Następnie wzięli udział w warsztatach z zakresu astronomii. Ostatnim punktem programu w tym dniu była wizyta w planetarium, gdzie do północy młodzież oglądała gwiazdozbiory i różne układy nieba w zależności od pory roku i położenia ziemi. W drugim dniu rano uczniowie oglądali zdjęcia wykonywane dzięki teleskopom NASA. Wycieczka wzbogaciła wiedzę młodzieży z zakresu geografii i astronomii. Była również okazją do integracji zespołu klasowego.

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Wycieczka do Niepołomic