Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem

Niedawno naszą szkołę odwiedził podróżnik Samuel Kempski – przedstawiciel grupy podróżniczej „trzask.pl”, który zaprezentował zdjęcia z wyprawy do Republiki Południowej Afryki. Uczniowie mieli okazję oglądać niezwykłe widoki Johannesburga, Durbanu, Kapsztadu oraz krajobrazy rozpościerające się z Góry Stołowej i Przylądka Dobrej Nadziei. Niezwykłym widokom towarzyszyły anegdoty i ciekawe opowieści o kulturze i tradycjach tego państwa. Młodzież miała okazję poznać historię Nelsona Mandeli oraz zagadnienia dotyczące apartheidu, czyli systemu segregacji rasowej. Apartheid do niedawna obowiązywał w RPA, zresztą wywiera wpływ na życie wielu mieszkańców do dnia dzisiejszego.

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Spotkanie z podróżnikiem