"Półmetek" projektu unijnego

"Półmetek" projektu unijnego "Małymi krokami w wielki świat"

We wtorek 23 października w restauracji "Podzamcze" w Melsztynie odbyła się konferencja podsumowująca półmetek realizacji projektu współfinansowanego ze środków EFS "Moja ojczyzna tam, gdzie moja szkoła".

{gallery}2007_2008/efs/melsztyn/1{/gallery}

W konferencji wzięli udział przedstawiciele 68 szkół realizujących projekt, samorządowy oraz kierownictwo projektu. Uczestnicy spotkania wysłuchali kilku informacji o przebiegu postępu projektu, a także obejrzeli wycinek realizacji niektórych projektów szkolnych. Z każdej gminy dwie szkoły prezentowały fragmenty działalności w formie prezentacji multimedialnych, występów młodzieży lub prezentacji prac uczniowskich wykonanych w ramach działalności różnych kół zainteresowań.
    Publiczne Gimnazjum w Uszwi w ramach unijnego projektu realizuje projekt pod nazwą "Małymi krokami w wielki świat". Na spotkaniu szkołę reprezentowały: pani dyrektor Barbara Kondziołka oraz szkolny opiekun projektu pani Dorota Mucha.
    W uszewskim gimnazjum do tej pory odbyło się kilka bardzo interesujących wycieczek, min. do Gdańska, Gniezna, Warszawy, w Góry Świętokrzyskie. Z tych wyjazdów zostały opracowane foldery. Uczestnicy konferencji mogli je obejrzeć.
    W ramach II obszaru: rozwój zainteresowań i uzdolnień młodzieży w gimnazjum działa min. koło teatralne "W objęciach Melpomeny", którym zajmuje się pani Dorota Mucha. Na zajęciach uczniowie poznają słownictwo związane z teatrem, poznają teatralne środki przekazu, zapoznają się z pracą min. reżysera, scenografa, choreografa, usprawniają narządy artykulacji, oddychania i słuchu, doskonalą wymowę, prawidłowo ustawiają głos, czytają teksty ze zrozumieniem, uczą się roli na pamięć, wcielają się w role, przedstawiają sytuacje gestem, mimiką, ruchem, natężeniem i barwą głosu. Efektem tych działań jest opracowanie sceniczne tekstu "Jeden dzień z życia na Olimpie". Właśnie to przedstawienie zaprezentowano na konferencji. Na wesoło przedstawiono stosunki panujące na szczycie władanym przez greckich bogów. Inscenizacja spodobała się publiczności: chwalono grę aktorów występujących bez mikrofonów, odpowiednio dobraną muzykę, a także stroje i rekwizyty.

{gallery}2007_2008/efs/melsztyn/2{/gallery}

Podsumowując dotychczasową realizację projektu jego kierownik pan Jarosław Gurgul podziękował wszystkim koordynatorom gminnym, dyrektorom i opiekunom szkolnym oraz nauczycielom, których praca i zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju szkół. Stwierdził, że spotkanie było doskonałą okazją zarówno do prezentacji dorobku realizowanych z unijnych środków projektów, wymianę doświadczeń, ale także do nawiązania, zacieśnienia znajomości mieszkańców sześciu gmin.
Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum EFS "Półmetek" projektu unijnego