Andrzejki

Andrzejki

Obchody andrzejek co roku wpisane są w kalendarz imprez naszego gimnazjum. Zabawę związaną z tym świętem rozpoczęliśmy już w środę. 28 listopada 23 uczniów reprezentowało społeczność szkoły na andrzejkach w Publicznym Gimnazjum w Gnojniku. Imprezę rozpoczęła inscenizacja II części "Dziadów" A. Mickiewicza, która przeniosła widzów w świat duchów zmarłych.

Następnie chętni mieli możliwość uczestniczenia w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych.

Po poczęstunku rozpoczęła się dyskoteka.

Zostały także przeprowadzone konkursy taneczne oraz wybrano królową i króla balu.

Młodzież z obu szkół bawiła się znakomicie.

Natomiast szkolna zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. W role wróżek wcieliły się uczennice klasy IIb.

Nie zabrakło lania wosku przez klucz, wróżenia imienia przyszłego męża i oczywiście tańca.

Imprezę przygotowała p. mgr Marta Szczepańska.