Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Święto Niepodległości

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Święto Niepodległości

12 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Uroczystość, w której uczestniczyła także społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Uszwi, rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym odprawiona w intencji ojczyzny.

 

 

Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Jan Kudłacz, który podkreślił trud walczących o wolność naszego narodu oraz przypomniał, że współczesny patriotyzm Polaków powinien przejawiać się w rzetelnej pracy i nauce dla dobra społeczeństwa. Zwrócił także uwagę na związek naszego kraju z Kościołem katolickim, który od początków istnienia polskiej państwowości zawsze wspierał dążenia niepodległościowe Polaków. Po Mszy św. nastąpiła część artystyczna przygotowana przez ks. katechetę A. Jurkowskiego i p. Wacława Sobczaka. Młodzież klas III i II zaprezentowała montaż słowno-muzyczny ukazujący drogę Polski do wolności. Recytacje patriotycznych wierszy przeplatały piosenki żołnierskie, m.in.: Marsz Pierwszej Brygady, O mój rozmarynie czy Ułani, ułani.

 

 

Uczniowie zapalali także symboliczne znicze przy datach zrywów niepodległościowych.

 

 

Święto Niepodległości zawsze skłania do refleksji nad bohaterstwem i poświęceniem tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Chcemy o nich pamiętać.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2007/2008 Święto Niepodległości