×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Apel pamięci

23 września uczciliśmy ofiary II wojny światowej. Okolicznościowy apel odbył się tradycyjnie przy tablicy pamiątkowej w lesie Grabaliny, poświęconej pamięci zamordowanej przez żandarmerię niemiecką żydowskiej rodziny Goldbergerów oraz mieszkańca Uszwi Wojciecha Kotfisa. Montaż słowno-muzyczny połączony z apelem poległych zaprezentowali uczniowie klas II i III. Wiersze wojenne i piosenki żołnierskie wprowadziły nas w nastrój tragicznych wydarzeń najokrutniejszej z wojen, która pochłonęła 6 milionów ludzkich istnień.

 

{gallery}aktualnosci/2010_2011/apel_pamieci{/gallery}

Naszym obowiązkiem jest zachować pamięć o tym trudnym okresie w historii Polski i świata oraz o tych, którzy stanęli w obronie najważniejszych wartości: niepodległości, wolności i godności człowieka.

 

zobacz więcej