Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Zjazd Szkół Jadwiżańskiech

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Zjazd Szkół Jadwiżańskiech

8 czerwca delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami i przedstawicielami rodziców uczestniczyła w I Zjeździe Rodziny Szkół im. Królowej Jadwigi, który odbył się w Krakowie w dniu 10-tej rocznicy kanonizacji naszej Patronki. Na Rynku zgromadziły się reprezentacje 49 szkół Jadwiżańskich z różnych zakątków Polski. Miały one okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Zjazdu - daru dla Metropolity Krakowskiego Kard. Stanisława Dziwisza, który objął nasze spotkanie honorowym patronatem. Następnie Drogą Królewską udaliśmy się na Wawel. Każda szkoła niosła swoje logo i sztandar. Pochód otwierali uczniowie III LO z Inowrocławia w imponujących strojach z epoki średniowiecza. W Katedrze wawelskiej uczestniczyliśmy w Mszy św., której przewodniczył Ks. Bp. Tadeusz Pieronek. Po zakończeniu Eucharystii trzem laureatom zostały wręczone "Perełki Królowej Jadwigi" - nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce i działalność na rzecz Kościoła przyznawane przez The Queen Jadwiga Foundation z Australii. Podziękowanie biskupowi T. Pieronkowi złożyli: Przewodnicząca Rodziny Szkół Stanisława Buczek, Przewodniczący Rodziny Szkół Jerzy Piskor oraz Członek Zarządu Rodziny Elżbieta Górecka. Następnie udaliśmy się do sarkofagu naszej Patronki, gdzie zostały złożone kwiaty od uczestników Zjazdu. Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie.

 

 

zobacz więcej

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2006/2007 Zjazd Szkół Jadwiżańskiech