Projekt "Małymi krokami w wielki świat".
- Szczegóły
- Odsłony: 2303
Nasza szkoła wraz z 67 szkołami z terenu Czchowa i okolic przystąpiła do realizacji projektu "Moja ojczyzna tam, gdzie moja szkoła" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Szkolnym opiekunem projektu jest pani Dorota Mucha.
2 kwietnia odbyło się ogólnoszkolne zebranie rodziców, na którym zostali zapoznani z zadaniami projektu "Małymi krokami w wielki świat". Rodzice z zadowoleniem przyjęli proponowane działania: zajęcia kompensacyjne, koła zainteresowań, wycieczki, zajęcia wakacyjne i imprezy środowiskowe. Wszyscy mają nadzieję, że realizacja zadań projektu przyczyni się do wszechstronnego rozwoju uczniów i ułatwi im start w dorosłe życie
{gallery}aktualnosci/2006_2007/projekt{/gallery}
Projekt Publicznego Gimnazjum w Uszwi nosi nazwę "Małymi krokami w wielki świat". Chodzi tu zarówno o poznawanie regionów, w których zdecydowana większość uczniów do tej pory nie była /organizacja wycieczek w miejsca szczególne bliskie każdemu Polakowi: Gniezno, Gdańsk, Warszawa/, jak również o świat kultury, do którego ze względu na odległość i trudną sytuację finansową rodziców dostęp naszej młodzieży jest bardzo ograniczony /organizacja wyjazdów do teatru połączonych ze spotkaniami z aktorami, przygotowanie i udział uczniów w konkursach i warsztatach organizowanych przez instytucje naukowe, przygotowywanie i udział w imprezach lokalnych/.
Projekt jest realizowany od 01.04.2007r do 29.02.2008r.
W ramach wyrównywania szans edukacyjnych i zmniejszania dysproporcji między środowiskiem wiejskim a miejskim zostaną podjęte zadania mające na celu:
- kompensację braków w wiadomościach i umiejętnościach uczniów,
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży,
- poznawanie świata poprzez sztukę,
- poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin,
- rozwijanie posiadanych sprawności językowych,
- doskonalenie umiejętności posługiwania się technikami komputerowymi,
- wyzwalanie kreatywności i wiary we własne możliwości,
- kształtowanie umiejętności współdziałania, planowania i odpowiedzialności za powierzone zadania i pracę zespołu,
- podnoszenie świadomości obywatelskiej,
- poznanie środowiska kulturalnego, społecznego i przyrodniczego ojczyzny,
- integrację ze środowiskiem lokalnym,
- aktywizację lokalnych ośrodków edukacyjnych,
- rozwijanie asertywności i umiejętności autoprezentacji,
- przygotowanie do dorosłego, odpowiedzialnego życia zawodowego i społecznego, co jest zgodne z celami horyzontalnymi EFS.