Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
W HOŁDZIE ŚW. JADWIDZE

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

W HOŁDZIE ŚW. JADWIDZE

14 października 2006 r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej. Od lutego br. należy do niej także nasze gimnazjum, które nosi imię Wawelskiej Pani. W czerwcu przypada 10-ta rocznica kanonizacji św. Jadwigi, której dokonał Jan Paweł II na krakowskich Błoniach w czasie V pielgrzymki do ojczyzny w 1997r. Z tej okazji został utworzony Nieustający Różaniec Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej, trwający od dnia Jej urodzin ( 19 lutego) do dnia wigilii kanonizacji (7 czerwca). Jest on odmawiany przez uczniów i nauczycieli danej szkoły  w czasie jednego wybranego tygodnia nauki. Społeczność naszej szkoły przyłączyła się do tej inicjatywy w dniach 19 - 25 marca. Poszczególne klasy wraz z wychowawcami gromadziły się przez kolejne dni tygodnia w kościele parafialnym, odmawiały różaniec i modliły się słowami modlitwy przygotowanej na tę okoliczność: Św. Jadwigo, Lilio Wawelu upraszaj zdroje potrzebnych łask u Matki Bożej i Jej Syna dla członków Rodziny Szkół pod Twoim patronatem.

 


Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2006/2007 W HOŁDZIE ŚW. JADWIDZE