Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Dzień Patrona

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Dzień Patrona

"Jadwigo, Królowo Polski Patronko rozumu i wiary Imię Twe chcemy dziś sławić."

Takie hasło było myślą przewodnią Dnia Patrona w naszej szkole, któy odbył się dnia 19.10. 2006 roku. O godz 14 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami oraz Gośćmi przybyłymi z Publicznego Gimnazjum w Gnojniku zebrali się przed budynkiem szkoły. Nastepnie zwartą grupą przemaszerowaliśmy ze sztandarem do Domu Strażaka, gdzie odbyła się cała impreza. Najpierw wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego wykonanego przez uczniów klasy III b pod kierunkiem pani Doroty Muchy. Młodzież recytowała modlitwy do bł. Jadwigi oraz wiersze poświęcone naszej Patronce. Dziewczęta śpiewały pieśni ku Jej czci przygotowane pod kierunkiem pana Wacława Sobczaka.Zapoznano też wszystkich uczestników uroczystości z historią uszewskiego gimnazjum oraz krótką biografią Królowej Jadwigi. Po części artystycznej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar gimnazjum.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyły sie otrzęsiny uczniów klas I. Śmiechu przy tym było co niemiara. Wszyscy pierwszoklasiści pomyślnie przeszli przygotowane przez starszych kolegów próby i zostali przyjęci w poczet uczniów Publicznego Gimnazjum w Uszwi. Następnie rodzice przygotowali jak zwykle smakowity poczęstunek, aby nie brakło nam sił do wspólnej zabawy. Tańcom i swawolom nie było końca...aż do 20. Szkoda, że Dzień Patrona odbywa się tylko raz w roku...

 

 

zobacz więcej...