Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Apel pamięci

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Apel pamięci

26 września społeczność naszej szkoły udała się do lasu Grabaliny. Przy tablicy upamiętniającej rozstrzelanie w 1944 r. żydowskiej rodziny Goldbergerów odbył się "Apel pamięci". W leśnej scenerii oddaliśmy hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej. Przypomnieliśmy także tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w lesie Grabaliny. Na okolicznościowy montaż słowno- muzyczny złożyły się wiersze patriotyczne oraz piosenki wykonane przez uczennice z kl. IIb. Po uroczystości udaliśmy się na cmentarz parafialny i złożyliśmy kwiaty na grobie Wojciecha Kotfisa, który został zastrzelony za pomoc udzielaną Goldbergerom, ukrywającym się w bunkrze niedaleko jego domu.
Była to prawdziwa lekcja historii, podczas której uczyliśmy się tolerancji wobec drugiego człowieka oraz szacunku dla dziejów naszej ojczyzny i narodu naznaczonych okrucieństwem II wojny światowej.