Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Europejski Dzień Języków

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Europejski Dzień Języków

24 września obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy Europejski Dzień Języków. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego głównym celem jest uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innych kultur.

Każda z klas miała za zadanie opracować prezentację wybranych języków obcych. I tak klasa I wylosowała język niemiecki, klasa II – język angielski, klasa IIIa – język francuski, a klasa IIIb – język hiszpański.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością podczas przygotowań do prezentacji. Przystroili sale lekcyjne w symbole określonych krajów, przygotowali gazetki ścienne dotyczące języków obcych, a nawet kąciki z potrawami typowymi dla danego kraju. Niektórzy  przebrali się także w stroje charakterystyczne dla wybranych regionów Europy.

Aby zmotywować uczniów do nauki języków obcych oraz podkreślić, jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie wybrani uczniowie odegrali przed społecznością szkolną humorystyczną scenkę. Następnie wszyscy uczniowie Gimnazjum wzięli udział w różnorodnych konkursach oceniających ich umiejętności językowe.

Program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2013/2014 Europejski Dzień Języków