Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Uszwi

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Uszwi

W  bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w licznych konkursach przedmiotowych, osiągając bardzo dobre wyniki.  Monika Zięć uzyskała tytuł laureatki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego, co skutkuje zwolnieniem uczennicy z części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego oraz przyjęciem do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od obowiązujących w niej kryteriów rekrutacji. W etapie wojewódzkim tego konkursu wzięło udział 170 uczniów. Zadaniem finalistów było napisanie eseju. Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się 10 kwietnia w Krakowie. Laureaci otrzymali z rąk przedstawiciela małopolskiego kuratorium pana Artura Paska zaświadczenia oraz nagrody książkowe.

Finalistą Konkursu informatycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie został Patryk Bober, uzyskując wysoką lokatę. Podczas zmagań z zadaniami konkursowymi uczeń wykazał się dużą wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza treści podstawy programowej z informatyki, m. in. znajomością arkusza kalkulacyjnego, algorytmiki oraz programowania w języku C++.

W rejonowym etapie Konkursu wiedzy o społeczeństwie  uczestniczyli Monika Zięć i Konrad Czchowski, który za przygotowaną prezentację otrzymał 100% punktów.

Nasi uczniowie wzięli także udział w konkursach z języków obcych. Patryk Bober reprezentował szkołę w rejonowym etapie Konkursu języka angielskiego.  Agnieszka Jarosińska, Kornelia Mikulska, Anna Paterek uczestniczyły w finale konkursu Gimnazjalny Poliglota. Artur Babraj i Kornelia Mikulska wzięli udział w finale Międzyszkolnego dyktanda językowego. Uczniowie musieli zapisać usłyszany tekst, który był oparty na książkach z serii Penguin Readers w języku angielskim, co wymagało dobrej znajomości zasad gramatycznych, leksykalnych oraz interpunkcyjnych.

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2013/2014 Sukcesy uczniów Publicznego Gimnazjum w Uszwi