Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Lekcja otwarta

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Lekcja otwarta

Nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Uszwi w ramach projektu europejskiego „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim” wzięli udział w cyklu szkoleń skoncentrowanych wokół obszaru „Ocenianie kształtujące”. Podsumowaniem udziału w projekcie była lekcja koleżeńska przeprowadzona 28.05.2014 r. przez ks. Wojciecha Wątrobę. Prowadzący, wykorzystując wiedzę zdobytą na warsztatach szkoleniowych, zrealizował temat: „Inkwizycja - zagrożenia wiary wczoraj i dziś.” Wśród elementów oceniania kształtującego wprowadzonego na zajęciach znalazły się m. in: cele lekcji sformułowane w języku nauczyciela i ucznia, pytania kluczowe, pytania angażujące ucznia w lekcję, kryteria oceniania - co będzie brane pod uwagę przy ocenianiu (NaCoBeZu). Po zakończeniu lekcji odbyło się jej omówienie pod kątem wpływu oceniania kształtującego na skuteczne nauczanie i uczenie się.