×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Apel pamięci

15 września uczniowie kl. I i II  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony  76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wiersze, piosenki żołnierskie przywołały  dramat tamtych  wydarzeń: śmierć, cierpienie,  rozpacz  niewinnych ofiar niemieckiej i sowieckiej agresji na naszą ojczyznę. Podczas apelu poległych oddaliśmy hołd żołnierzom oraz cywilom. Nie zapomnieliśmy o tragedii narodu żydowskiego, która dotknęła także rodzinę Goldbergerów, ukrywającą się w uszewskim lesie Grabaliny i rozstrzelaną przez niemiecką żandarmerię. Uczniowie kl. I zapalili znicze pod tablicą pamiątkową stojącą na miejscu tragedii. Modlili się także na grobie Wojciecha Kotfisa, który pomoc żydowskiej rodzinie przypłacił życiem.

{gallery}aktualnosci/2015_2016/apel_pamieci{/gallery}