×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Gminny Konkurs Recytatorski

Gminny Konkurs Recytatorski Bliskie spotkania z poezją współczesną

W grudniu i styczniu w naszej szkole odbyły się warsztaty „Bliskie spotkania z poezją współczesną”, w czasie których zainteresowani uczniowie z gimnazjów w Gnojniku, Lewniowej i Uszwi poszerzali swoją wiedzę i umiejętności dotyczące analizy i interpretacji poezji współczesnej. Spotkania te prowadził dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr hab. prof. UP Marek Karwala. Jako podsumowanie warsztatów zorganizowano Gminny Konkurs Recytatorski. Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów współczesnych (powstałe po 1956r.). W Jury Konkursu zasiedli: Marek Karwala jako przewodniczący oraz członkowie: Kierownik Referatu Oświaty UG w Gnojniku Andrzej Stańczyk, Małgorzata Wawryka i Dorota Mucha. Największym zainteresowaniem wśród recytatorów cieszyła się poezja Józefa Barana. Recytowano również wiersze W. Szymborskiej, M. Hillar, T. Różewicza i J. Kofty. A oto laureaci Konkursu:

1 miejsce – Krzysztof Radzięta PG Uszew,

2 miejsce ex aequo – Monika Kozdrój PG Gnojnik i Aleksandra Jagielska PG Uszew,

3 miejsce – Julia Strzesak PG Gnojnik.

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Alicji Hosaniak i Karoliny Szuby. Obie są uczennicami PG w Uszwi.

Jesteśmy wdzięczni Panu Profesorowi Markowi Karwali za czas poświęcony młodzieży z terenu gminy Gnojnik. Mamy nadzieję, że warsztaty przyczynią się do większego zainteresowania uczniów poezją.

{gallery}aktualnosci/2016_2017/gminny_konkurs_recytatorski{/gallery}

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Gminny Konkurs Recytatorski