×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Dzień Szkoły bez Przemocy

Tegoroczna edycja programu Szkoła bez Przemocy odbyła się pod hasłem „Rodzice są z nami”. Z tej okazji przygotowaliśmy spotkanie pod hasłem „Kocham Cię, Szkoło!”, na które zaprosiliśmy Rodziców. Gościliśmy również dyrektora ZOSiP-u w Gnojniku Panią mgr Halinę Cabałę.

Pierwszym punktem programu były lekcje pokazowe z fizyki i chemii dla uczniów klas szóstych. W tym czasie rodzice spotkali się z przewodniczącymi zespołów: humanistycznego, matematyczno-przyrodniczego i językowego oraz zwiedzali pracownie.

Następnie odbył się turniej „Kocham Cię, Szkoło!”. Rywalizowały dwie drużyny: uczniów i rodziców. Odbyły się następujące konkurencje:

  1. Polszczyzna /trzeba było przeliterować słowa chrząszcz i krzątanie/,

  2. Kto jest kim? /Golec Orkiestra, Kasia Cichopek/,

  3. Piosenki /na podstawie obrazków trzeba było odgadnąć tytuł i autora

a/ anioł, rozstaje dróg, szklanka, sen – „Jak anioła głos” Feel,

b/ korale, wino, łzy, płaszcz – „Czerwone korale” Brathanki,

  1. Plotka,

  2. Kto pierwszy, ten lepszy,

  3. Piosenki – licytacja wersów /Szła dzieweczka do laseczka, Gdzie strumyk płynie z wolna/

  4. Kostka fortuny.

Rywalizacja była zacięta. Turniej wywoływał wiele emocji zarówno wśród zawodników jak i publiczności. Zwyciężyła drużyna uczniów- 1 głosem! Turniej rozpoczęto i zakończono piosenką Kocham Cię, Szkoło w wykonaniu Patrycji Babraj i Marleny Burek /słowa ks. Jan Baran/

Kolejnym punktem programu była prezentacja dorobku Koła Teatralnego, prowadzonego w ramach projektu EFS Otwarty umysł, otwarty świat. Uczniowie klas drugich i pierwszych pod kierunkiem pani Teresy Czesak zaprezentowali dwa skecze.

Potem odbył się międzyklasowy konkurs Lubię moją szkołą! Każda klasa wytypowała po dwie drużyny: sportową i „stolikową”. Uczniowie skakali w workach, biegali z piłeczką na łyżce, wozili „taczki”, wykonywali plakaty reklamujące nasze gimnazjum i pisali fraszki o gimnazjum. Rywalizację wygrały klasy III i IIb oraz Ib.

Na koniec zarówno rodzice jak i uczniowie częstowali się przygotowanymi wcześniej sałatkami i kanapkami.

Opracowanie scenariuszy i prowadzenie turniejów: Dorota Mucha


{gallery}2010_2011/dzien_bez_przemocy{/gallery}

zobacz więcej

Jesteś tutaj: Strona Główna Projekty edukacyjne Dzień Szkoły bez Przemocy