Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Rocznica tragicznego września

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Rocznica tragicznego września

Rocznica tragicznego września
25 września uczestniczyliśmy w "Apelu pamięci", związanym z rocznicą tragicznego września 1939 r.
 
Już po raz drugi zgromadziliśmy się w lesie Grabaliny przy tablicy upamiętniającej rozstrzelanie w 1944 r. żydowskiej rodziny Goldbergerów oraz Wojciecha Kotfisa, który pomagał jej przetrwać. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów kl.III był poświęcony wszystkim ofiarom II wojny światowej. Usłyszeliśmy wiersze patriotyczne oraz piosenki żołnierskie. Odbył się także apel poległych. Po uroczystości udaliśmy się na cmentarz parafialny, by zapalić znicze na grobie Wojciecha Kotfisa.

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2007/2008 Rocznica tragicznego września