Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Spotkanie z Ojcem Janem Smaluchem

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Spotkanie z Ojcem Janem Smaluchem

Spotkanie z Ojcem Janem Smaluchem

 

12 października gościliśmy w szkole naszego rodaka - Ojca Jan Smalucha ze Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, który 25 lat jest misjonarzem w Demokratycznej Republice Konga.
Na spotkaniu mieliśmy niecodzienną okazję poznać realia Afryki począwszy od klimatu i topografii poprzez kulturę, mentalność oraz religijność społeczeństwa Czarnego Lądu.  Ojciec Jan w interesujący sposób opowiedział o swojej pracy na różnych placówkach misyjnych, przybliżył nam także swoją posługę w obecnej parafii pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego, która  leży w odległości 9 km od stolicy Konga - Kinszasy. Obejrzeliśmy także film przedstawiający afrykańską mszę św., która trwa ok. 3 godzin i jest ubogacona tańcem, radosnym śpiewem i procesjami wokół ołtarza. Ojciec Jan zaprezentował także slajdy ukazujące warunki życia mieszkańców Konga. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i z pewnością przybliżyło nam realia pracy misyjnej.

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2007/2008 Spotkanie z Ojcem Janem Smaluchem