Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/notificationary/notificationary.php on line 6578
Święto Szkoły

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gimnazjum/public_html/gimnazjum_uszew/plugins/system/jat3/jat3/core/menu/base.class.php on line 178

Święto Szkoły

Święto Szkoły

 

16 października w rocznicę koronacji patronki naszej szkoły św. Królowej Jadwigi obchodziliśmy Święto Szkoły. Gośćmi uroczystości byli: pani wizytator Jadwiga Małyszko - Guzy, Wójt Gminy Gnojnik Wojciech Rzepa, sołtysi Uszwi i Zawady Uszewskiej - Stanisław Cebula i Sabina Damasiewicz, była dyrektor gimnazjum Anna Szot, dyrektor PSP w Uszwi Bogumiła Jagielska, dyrektor PG w Gnojniku Mirosław Mietła oraz ks. proboszcz Jan Kudłacz.
Gościliśmy także delegacje uczniów PG z Gnojnika oraz PSP z Uszwi. Święto Szkoły rozpoczęło nabożeństwo w kościele parafialnym, na które udaliśmy się ze sztandarem.

 


Najpierw odmówiliśmy różaniec w intencji społeczności naszego gimnazjum oraz Rodziny Szkół im. Św. Królowej Jadwigi. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy św. Muzyczną oprawę liturgii przygotowały uczennice kl. IIIb. W homilii ks. katecheta Antoni Jurkowski przybliżył postać naszej patronki oraz zachęcił do naśladowania jej cnót: skromności, pobożności, mądrości, dobroci i otwartości na potrzeby drugiego człowieka.


 

Po nabożeństwie wróciliśmy do szkoły.

 


Po przywitaniu przez panią dyrektor gości i krótkim przemównieniu, uczestnicy uroczystości obejrzeli montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez uczniów kl. IIIb. Jego motywem przewodnim były słowa, które usłyszała Jadwiga od Chrystusa "CZYŃ, CO WIDZISZ".


 

Następnie odbyło się ślubowanie klas I.

 


Część oficjalną święta zakończyły okolicznościowe przemówienia gości

 


Sołtysi wsi Uszew i Zawada Uszewska złożyli na ręce Pani Dyrektor Gimnazjum i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej życzenia z okazji DKEN.


Święto szkoły było też okazją do wręczenia Pani Dyrektor Gimnazjum nagrody Wójta Gminy Gnojnik

 


Następnie Pan Dyrektor Gimnazjum w Gnojniku wręczył nagrody laureatom konkursu "Tęga głowa", który odbył się w PG Gnojnik 15 X 2007 w ramach EFS.Po czym przyszedł czas na zabawę, czyli otrzęsiny klas pierwszych przygotowane przez uczniów kl. IIIa oraz dyskotekę.