×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia społeczności Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wspólnie uczestniczyły w akademii poświęconej 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież klasy 3 pod opieką p. Doroty Muchy i ks. Jana Barana przygotowała montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze najwybitniejszych polskich poetów i krótka historia okoliczności powstania Konstytucji. Całość dopełniała muzyka Chopina oraz pieśni patriotyczne śpiewane przez dziewczęta z klas III i IIb. Jak zwykle nasze utalentowane uczennice grały na instrumentach: Natalia Sacha na skrzypcach, zaś Patrycja Babraj na gitarze.

Wszyscy przypomnieliśmy sobie o rozbiorach Polski i o tych, którzy nas zniewolili – a byli to zarówno zaborcy, jak i Polacy, dla których najważniejsza była prywata. Na szczęście w naszym narodzie przeważali patrioci – między innymi skupieni wokół Kuźnicy Kołłątajowskiej – i dzięki temu Polska doczekała się jednej z najnowocześniejszych w świecie konstytucji.

Powaga treści, piękna muzyka i współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z uwagą obejrzeli występ.

{gallery}aktualnosci/2010_2011/3_maj{/gallery}

Jesteś tutaj: Strona Główna Archiwum Aktualności 2010/2011 Akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja