×

Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Projekt edukacyjny „Czytam, więc jestem”

9 maja odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego kl. II „Czytam, wiec jestem”, którego cele były następujące:

- propagowanie czytelnictwa wśród uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Uszwi

- uzyskanie informacji o preferencjach czytelniczych rodziców, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

- poznanie historii pisma i książki

- określenie korzyści płynących z czytania

- kształcenie umiejętności zbierania, selekcji i opracowywania zebranych materiałów

- uczenie współdziałania w grupie

- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za powierzone zadania

W ramach realizacji projektu uczniowie przygotowali gazetkę propagującą czytelnictwo „Wkręć się w czytanie” oraz zorganizowali akcję „Dobra książka”, podczas której odbyła się prezentacja ciekawych książek pochodzących ze zbiorów własnych oraz z zasobów Publicznej Biblioteki w Uszwi. Jedna z grup projektowych przygotowała inscenizacje wierszy Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima i zaprezentowała je uczniom klas I- III Szkoły Podstawowej. Podczas podsumowania pracy nad projektem drugoklasiści omówili wyniki ankiet czytelniczych, przedstawili prezentacje multimedialne: „Historia pisma i książki”, „Korzyści płynące z czytania” oraz zaprezentowali filmik z wywiadem z p. Moniką Kornaś – bibliotekarką Publicznej Biblioteki w Uszwi. Kolejnym punktem był pokaz „Top bohater”, podczas którego pojawiły się znane postacie literackie: Ikar, Romeo i Julia, Ebenezer Scrooge, Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Pan Kleks, Królewna Śnieżka, Pinokio i Mały Książę. Na zakończenie odbyła się degustacja „ciasteczek z cytatem”. Wyniki pracy nad projektem zostały również przedstawione rodzicom.

{gallery}aktualnosci/2016_2017/projekt_edukacyjny{/gallery}

 

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Projekt edukacyjny „Czytam, więc jestem”